KONST / Litografier / Färglitografi 14257267
nr 1425 7267
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:33:14
100 kr
150 kr